“Houd Diligentia open” petitie aangeboden

Op 27 augustus 2024 is door theater Diligentia een werkbezoek georganiseerd voor o.a. de gemeenteraad en het college van Den Haag. Daarbij is de petitie met de oproep om Diligentia open te houden aangeboden aan de wethouder Saskia Bruines. De petitie werd bijna 15000 keer ondertekend, ook door vele leden van onze vereniging via de link op de website. Ruub Petow, de vaste gastheer van het theater heeft de petitie georganiseerd en overhandigde het resultaat. In het midden op de foto directeur Hilko Folkeringa.
Het bestuur van de Kon. Mij. werd vertegenwoordigd door Voorzitter Jan van Ruitenbeek, secretaris Peter Hoogeboom en penningmeester Lex Zandee. Ons belang bij het openhouden van Diligentia is bij zoveel mogelijk aanwezigen onderstreept in gesprekjes waarbij het programmaboekje en het boek Nobel Werk, waarin de geschiedenis van het gebouw en de vereniging is opgenomen, werden overhandigd.
Op 10 of 17 september zal de raad besluiten over de subsidies. Alle bij de organisatie van de dag betrokken personen wachten in spanning af, in de overtuiging dat alles gedaan is wat redelijkerwijs gedaan kon worden. Dat geldt ook voor de bestuursleden van uw vereniging. Want hoewel wij ook bij sluiting van het theater recht houden op een door de gemeente te verzorgen vervangende accommodatie, gaat er gelet op de geschiedenis natuurlijk niets boven ons prachtige theater Diligentia.